Düşünce Denizi

Sezer Baykal’a sesleniyor: Birlikte Yürüyelim…Peki, hangi yolda?

Bugün gazete başlıklarında bu sesleniş yer alıyor. Bir olup yürüyemedik bari ayrı ayrı ama beraberce yürüyelim şeklinde iyi niyetli bir çağrı. Sorun şurada: Halk kendi isteklerine, dertlerine tercüman bir siyasal oluşuma hasret. Malesef bugün için ne CHP ne de DSP bu isteğe, bu gereksinmeye yanıt veremiyorlar. Halk onları emekçinin, dar gelirlinin partisi olarak göremiyor. Hiçbirinin ortaya koyduğu detayları içeren ve alt, orta sınıf vatandaşın durumuna çareler üretecek formüllere değinen bir programı bir reçetesi yok. Bu durumda DSP ve CHP yanyana, birlikte yürüseler ne olacak? Mesele sorunlara cözüm bulmakta, tabii işin başı sorunları doğru tespit etmekte…

Sokaktaki yürüyüşe gelince, gördüğünüz gibi halk özel bir programa gerek duymadan ihtiyacını vurgulamak için caddeleri dolduruyor. Ama, isteği, talebi doğru okumak gerek. Caddeleri doldurmak amaç değil araçtır. Siz parti liderleri olarak amaçları saptamanız, amaçlara ulaşacak yöntemleri sunmanız gerek. Halk bunu talep ediyor.

Görüldüğü gibi seçmen hazır… En büyük seçmen kitlesi kendisine tercüman olabilecek parti liderlerini arıyor… Ama henüz bu isteği doğru okuyan çıkmıyor… Kuvvetli bir siyasal kadronun iyi planlanmış bir programla karşılarına çıkıp, kendilerini temsil etmelerini bekliyorlar. Hem de tek kişi saltanatını kırmış olarak… El ele vermiş, biribirini tamamlayan bir kadro istiyorlar… Bu kriterleri yerine getirmekte ön safı tutabilenler bu halk tarafından verilen oylarla mükafatlandırılacaklardır.

Ecevit’i uğurlarken oraya gelen kitlenin meramını böyle anlamak gerek…

Reklamlar

14 Kasım 2006 - Posted by | Siyasal hayat

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: